Emi

Moskitiery są najskuteczniejszą, a zarazem elegancką i estetyczną ochroną przed owadami, insektami, a nawet pyłkami roślinnymi. Wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Moskitiery polecamy do pomieszczeń sypialnych oraz gastronomicznych.

Moskitiery ramkowe wykonane są z profili aluminiowych w różnych kolorach (biały, brąz, złoty dąb, orzech) oraz grafitowej siatki, którą można dopasować do każdego rodzaju okna lub drzwi.

Najczęściej stosowane są moskitiery z profili z kołnierzem, które utrzymują konstrukcję za pomocą sprężystych uchwytów obrotowych zakładanych na ościeżnicę okna. Dzięki temu unikamy wiercenia w oknie a ramkę możemy zdemontować na zimę co znacznie wydłuża okres jej użytkowania. W szczególnych rodzajach okien montuje się moskitiery z profilem bez kołnierza, które mocowane są za pomocą magnesów lub przykręcane na stałe do ościeżnicy.

Warto dodać, że takie umocowanie moskitiery nie ogranicza widoczności ani nie wpływaja na funkcjonalność okna, zapewniając przy tym pełną wentylację pomieszczenia.

 

Moskitiery drzwiowe, są wykonane z profili aluminiowych. Tworzą dodatkowe drzwi, które otwierają się na zewnątrz.

Rolowane okienne, swoim mechanizmem przypominają rolety w kasecie, jednak zamiast tkaniny stosuję się siatkę przeciw owadom. Wyposażone są w mechanizm sprężynowy do zwijania siatki, która przesuwa się w aluminiowych prowadnicach. Dzięki użyciu w nich odpowiednich szczotek zapewniają moskitierze szczelność. Po rozsunięciu siatkę mocuje się do uchwytów zamontowanych w dole prowadnic. Moskitiery rolowane montuje się na stałe na zewnątrz, do wnęki okiennej lub bezpośrednio do ościeżnicy okna. Natomiast moskitiery do okien dachowych, montuje się wewnątrz pomieszczenia do wnęki okiennej.